• Buď bushman a měj výhodnější
    využij výhodnější  ceny a podmínky nákupu
Přihlas se

Limitovaná nabídka! Využij aktuální akce a kup si promo set BUSHMAN ponožek TREK se slevou 37 %. Platí do 31. 10. 2019 nebo do vyprodání zásob.

Expedice Afghánistán

Bushwomen v Afghánistánu. Afghánistán je místo, se kterým si málokdo spojuje něco jiného než válku a násilí. Když v roce 2001 padla vláda Tálibánu, nastal čas naděje a skoro euforický čas.

Kde je ale Afghánistán za více než deset let? A jak se žije ženám, které za vlády islamistických extrémistů byly postaveny na roveň otrokyň? Změnilo se mnohé, bylo otevřeno mnoho škol, v afghánském parlamentu sedí víc žen než v tom českém. Na venkově se ovšem nosí stále jediný model – burka. A žena, která se odváží vyjít si na ulici bez ní a mužského doprovodu, může přijít lehce o život.

Lenka Klicperová, šéfredaktorka časopisu Lidé a Země se společně s fotografkou Jarmilou Štukovou pokusí proniknout do světa za modrým závojem. Ačkoliv je fotografování a natáčení v Afghánistánu nesmírně složité, dvoučlenný ženský tým se pokusí o dokumentární sondu do života nejen Afghánek, ale i Češek, které se řízením osudu do této vyprahlé země dostaly. Bushman oběma dokumentaristkám poskytl pro náročné natáčení výbavu vhodnou pro pobyt ve striktně muslimské zemi. Volné tuniky v army barvách a Bushman expediční obuv bude ovšem doplňovat slušivá neprůstřelná vesta...

Lenka Klicperová, šéfredaktorka Lidé a země, novinářka, která se specializuje na práci v zemích třetího světa. Kromě psaní také fotí a má na kontě spoluautorství mnoha televizních dokumentů. Spoluzakladatelka občanského sdružení Femisphera. Do Afghánistánu jede už podruhé. Více na www.lideazeme.cz nebo www.femisphera.com.
Jarmila Štuková, vynikající fotografka, kameramanka a dokumentaristka,více najdete na www.jarmilakovarikova.com.

Závěrečnou zprávu z cesty a řadu dalších fotografií si prohlédněte zde.

Cookies nejsou sušenky
Sbíráme anonymní data a měříme, abychom náš web mohli dále vylepšovat. Souhlasíš se sběrem cookies?