Přihlas se
Úvod Všechny články Poznej nás Pomoz s námi Zoo Hodonín

Pomoz s námi Zoo Hodonín

Koupí bavlněného trička BUSHMAN s potiskem lva jihoafrického přispěješ 300 korun na obnovu tornádem poničeného areálu hodonínské zoo. Jdeš do toho s námi?
Nejdřív přišla pandemie a s ní lockdown, který kromě spousty dalších citelně zasáhl i do života zoologických zahrad. Po víceméně ročním provozu bez hlavních zdrojů příjmů – vstupného od návštěvníků – se konečně před letošními prázdninami brány zoo opět otevřely.
Důvod k radosti to byl určitě, jenže jak kde. Nevelká, přesto pro zachování řady ohrožených druhů důležitá Zoo Hodonín totiž doslova stála v cestě další pohromě. Tornádo, které se večer 24. června prohnalo jižní Moravou, nenechalo v části hodonínské zoo de facto kámen na kameni.
„Škody nelze přesně vyčíslit. Zalesněný úsek u pokladen při vstupu do areálu zoo byl a zůstává změněn k nepoznání. Zde bylo během pár minut vyvráceno či polámáno 90 procent stromů. Se zemí lehlo také oplocení této části zahrady a značně poničeno bylo i dětské hřiště, které se zde nachází. Útulek byl prakticky srovnán se zemí,“ popisuje ředitel hodonínské zoo Martin Krug.
„Největší škody v části zahrady, kde se nacházejí zvířata, ale tornádo napáchalo v pavilonu akvárií. Během bouře byla narušena statika tohoto nejstaršího pavilonu v zahradě, a tak nás kromě vybudování nového útulku pro psy čeká také demolice a následná výstavba nového pavilonu akvárií,“ dodává ředitel.
Díky neobyčejné vlně solidarity a řadě sbírek, které organizovali jednotlivci, školy, firmy i neziskové instituce, je zahrada od 31. července opět otevřena veřejnosti, práce na obnově nicméně pokračují. „Pavilon akvárií zůstává uzavřen, na obnově oplocení a dětského hřiště pracujeme,“ říká Martin Krug a dodává: „Všem, kteří nám dosud pomohli a nadále pomáhají, velmi děkujeme a pomoci si vážíme.“


Pokud se chceš k pomoci přidat i ty, koukni na stránky zoo, anebo si pořiď BUSHMAN tričko HELP ZOO HODONÍNz každého prodaného kusu totiž putuje 300 korun právě na obnovu hodonínské zoo. Tričko máme v pánské i dámské variantě, na potisku najdeš lva jihoafrického, kterého Zoo Hodonín chová jako jedna z mála v Česku. Vloni se zde také narodila lví čtyřčata, která mají po rodičích neobvyklou krémově bílou barvu.
Cookies nejsou sušenky
Sbíráme anonymní data a měříme, abychom náš web mohli dále vylepšovat. Souhlasíš se sběrem cookies?