Přihlas se
Úvod Všechny články Partnerství BUSHMAN zavzpomínal na africké léto

BUSHMAN zavzpomínal na africké léto

Tradiční africké tance, nezaměnitelná vůně hořké tanzanské čokolády, mimořádná připomínka bohaté africké přírody... tak vypadaly letošní Vzpomínky na Africké léto v ZOO Brno. A BUSHMAN byl u toho!
"Tato akce se každoročně koná hlavně proto, abychom připomněli africkou přírodu," sdělila mluvčí brněnské ZOO Monika Brinzáková. Minulý rok překazil plány na Africké léto covid, letos se žádná překážka neobjevila, a o to víc si atmosféru daleké země návštěvníci užili. Vždyť jich přišlo několik tisíc!  

Všechny barvy Afriky 

Vzpomínka na Africké léto jim umožnila na vlastní oči vidět alespoň zlomek tradiční kultury této krásné, pestré země, a přiblížit křehkou krásu africké přírody. 

Návštěvníci se setkali s hosty přímo z Afriky a užili si společně tradiční africké tance, výuku svahilštiny, pletení copánků, výrobu masajských náhrdelníků, vůni a chuť jedinečné čokolády Tanzania... 

Kde jsou zážitky, tam je BUSHMAN 

Hrdě se hlásíme k jakékoli podobné aktivitě, která společnosti rozšiřuje obzory i povědomí o koutech světa, na které by se snad málem zapomnělo.... A to by byla obrovská škoda. Ostatně, právě Afrika má co nabídnout! Její bohatství se ukrývýá především ve staletí prověřených, neměnných řemeslných postupech, a to jak při pěstování, chovu nebo tradiční výrobě. BUSHMAN s africkými rodinnými společnostmi velmi rád a úzce spolupracuje - výsledkem jsou třeba naše ikonické ručně vyráběné klobouky, ale také novinka letošního léta - sušené maso typu biltong, vyráběné z toho nejkvalitnějšího hovězího, sušené vcelku několik dní a za použití velmi nízkých teplot, opatřené tradiční jihoafrickou recepturou.  

Byli jsme u toho - my i BUSHMAN slamáky, které jsme letošní sezonu naskladnili už podruhé! Velký dík vám za to, že BUSHMAN vyhledáváte, velký dík ZOO Brno za to, že ctí tradice jiných kultur. 

A na viděnou zase za rok! 
Cookies nejsou sušenky
Sbíráme anonymní data a měříme, abychom náš web mohli dále vylepšovat. Souhlasíš se sběrem cookies?