• Buď bushman a měj výhodnější
    využij výhodnější  ceny a podmínky nákupu
Přihlas se

Limitovaná nabídka! Využij aktuální akce a kup si promo set BUSHMAN ponožek TREK se slevou 37 %. Platí do 31. 10. 2019 nebo do vyprodání zásob.

Úvod Všechny články Reportáže z cest

Expedice Indie aneb "tygří speciál" pokračuje

Cesta, jejímž neskromným cílem je stopování a fotografování jednoho z nejúžasnějších tvorů naší planety - tygra bengálského navazuje na předchozí úspěšné expedice rodinného fotografického tandemu Vladimíra Čecha & Vladimíra Čecha mladšího.

Přípravy na cestu vrcholí v úterý jednatřicátého května. 90% bagáže zabírá potřebná (a mnohdy i nepotřebná) foto-technika, ten zbytek je vyhrazen oblečení a kartáčku na zuby. Letíme...

Když se druhý červnový den probouzíme do horkého dne v útulném resortu pana Ravindry na prahu národního parku Ranthambhore, je již naše pozornost upřena na jeden jediný cíl - stopování a fotografování tygra indického, nejkrásnější kočkovité šelmy na světě. Nepohybujeme se v těchto místech poprvé, přesto nás tato kouzelná část Indie nepřestává překvapovat (v dobrém) a tak trochu kosmopolitní "Incredible India" zde sedí jako pr*el na hrnec.


Pro Tygří speciál jsme záměrně zvolili vrcholné období sucha a to z prostého důvodu - hledání pruhovaného predátora je v tomto čase nejjednodušší - zvěř je nucena stahovat se za vodou z nitra džungle a tygr poblíž vody tráví většinu svého dne. Aby to ale nebylo tak jednoduché, tak jsme se rozhodli si situaci malinko zkomplikovat a posunout pomyslnou laťku o trochu výš. Zaměřili jsme se na daleko složitější cíl - fotografovat tygřici se třemi půlročními "koťaty".

Po pár dnech se nám konečně podařilo objevit matku, byla samotná a "na lovu" ... mladé museli být nedaleko. Po pár neúspěšných pokusech jsme tygřici následovali k vodě a doufali v opětovné shledání kompletní rodinky. Nebudu to nijak dlouze natahovat - po chvíli úpěnlivého "volání" matky se mláďata ukázala a po cca hodině nerušeného pozorování a interakce mezi tygry zanechala v našich srdcích doposud ten nejsilnější zážitek z fotografování volně žijících tygrů!

Na stopování tygrů jsme měli vyhrazených šest dní a sázka na nejistotu se nám vyplatila. Kromě vrcholu expedice v podobě tygří rodinky jsme se dostali i do dalších zajímavých situací ze života tohoto ohroženého druhu a nejen to. Prožili jsme i několik velmi vzácných setkání jako třeba s medvědem Bálůem (medvěd pyskatý), vlčicí Rakšou (vlk indický) anebo s hadem Ká (krajta mřížkovaná). Úmorné vedro nám po celou dobu pomáhala překonat expediční výbava Bushman. Oblečení splnilo veškeré představy z hlediska praktické stránky a navíc i skvěle vypadá! Děkujeme ... "

Vladimír Čech a Vladimír Čech ml. (Photocech|CZ)

www.photocech.cz

www.tygr-a-ja.cz

Cookies nejsou sušenky
Sbíráme anonymní data a měříme, abychom náš web mohli dále vylepšovat. Souhlasíš se sběrem cookies?