• Buď bushman a měj výhodnější
    využij výhodnější  ceny a podmínky nákupu
Přihlas se

Limitovaná nabídka! Využij aktuální akce a kup si promo set BUSHMAN ponožek TREK se slevou 37 %. Platí do 31. 10. 2019 nebo do vyprodání zásob.

Úvod Všechny články Reportáže z cest

Expedice kozorožci: Údolí svišťů

Jsem patriot, hrdý na svůj maličký národ s bohatou historií. Nikdy jsme nikoho neokupovali. Možná poučeni vlastní zkušeností. Rád sedávám v hospůdce nad řekou. Je klidná až něžná, jak celý ten kraj pod Milešovkou.
Tady můžete spát pod širákem. Nevěšíte potraviny nahoru kvůli medvědům, nechodíte čurat s puškou, protože snad každý krok je v tomto kraji Bohem požehnaný.

Když jsem vstoupil do údolí svišťů ve švýcarském Graubündenu, měl jsem stejný pocit. Klid a mír. Nádherné údolí ukryté mez skalami poblíž italských hranic. Byl jsem vetřelcem, jak jinak. Ozval se alarm. „Co tu chceš?“ pištěla sviští samička na celý kraj. „Já já jsem jen…“ Docházela mi slova vetřelce v cizím obýváku. A pak mě přijali náhle a bez okolků. Jejich stráže začaly vykukovat jedna po druhé. „Vítej na hradbách, cizinče.“ Když jsem byl na chvíli součástí sviští rodiny, napadla mě ta nádherná věta z Knih džunglí. „Ty a já jsme jedné krve.“

Cookies nejsou sušenky
Sbíráme anonymní data a měříme, abychom náš web mohli dále vylepšovat. Souhlasíš se sběrem cookies?