• Buď bushman a měj výhodnější
    využij výhodnější  ceny a podmínky nákupu
Přihlas se

Limitovaná nabídka! Využij aktuální akce a kup si promo set BUSHMAN ponožek TREK se slevou 37 %. Platí do 31. 10. 2019 nebo do vyprodání zásob.

Úvod Všechny články Poznej nás

Expedice Podyjí: Čerstvá zeleň listnáčů, rozkvetlé byliny a voňavý les

Na vycházku do probouzející se přírody Národního parku Podyjí se společně s BUSHMANEM vydala malá výprava. Měla možnost navštívit místa, která jinak oči turistů běžně nevidí, navíc s doprovodem zkušeného průvodce NP Podyjí Martina Mahra.

Výprava vyrazila z parkoviště u obce Čížov, dále kolem zbytků železné opony a rovnou do nejbližšího lesa. Průvodce Martin Mahr vedl expedici jarním okolím Dyje, přítomné uchvátily především vyhlídky na divokou přírodu a meandry řeky.

Skupina se dozvěděla řadu zajímavostí o historii oblasti a krásách tamní přírody. Narazila i na Mloka skvrnitého či brouka Zlatohlávka. Na kamenech se pod dubnovým sluncem vyhřívaly ještěrky, jedna z nich si před expedicí právě dopřávala výživný oběd.

Výprava se také podívala do rakouské části parku, kde se jim otevřela vyhlídka na hrad Hardegg. Na známe Hardeggské vyhlídce, už na české straně, pak byla Expedice Podyjí ukončena.


Cookies nejsou sušenky
Sbíráme anonymní data a měříme, abychom náš web mohli dále vylepšovat. Souhlasíš se sběrem cookies?