Přihlas se
Úvod Všechny články Odvážnému štěstí přeje aneb Jak jsme čistili Sázavu

Odvážnému štěstí přeje aneb Jak jsme čistili Sázavu

Čistá řeka Sázava – tradiční jarní úklid břehů jedné z našich nejmilejších řek, ale také možnost se potkat i jinak než v kanceláři. Být na vzduchu, otestovat naše produkty v rozbláceném terénu, popovídat si a udělat něco pro přírodu. A že za poslední roky dostává pořádně na zadek!
image
Proč čistit řeku? Protože mít zájem o místa, kde žijeme (konkrétně u Sázavy většina z nás pobývá, a kdo nepobývá, ten tu pracuje 😊), je přirozené… a je to potřeba, jak jsme zjistili už po hodině úklidu v promáčeném terénu (jasně že sluníčko nesvítilo, vy jste snad čekali, že počasí zrovna kvůli nám dostane rozum?). 

Čeho jsme si všimli? 
  • Lidi…. když budete chtít romantiku na řece, anebo podél řeky, myslete na to, že tam pár hodin po vás může jít na procházku maminka s dětmi, anebo že zkrátka prostě jen netoužíš po tom nahodit prut a namísto štik tahat z vody krajkovou podprsenku s prořízlou kosticí. 
  • Mějte na paměti, že pneumatiky nejsou kotě. Ty neutopíš v řece bez toho, aniž by si toho někdo všiml. Máme sice svaly ze železa a nervy ze žuly, ale tahat z řeky pneumatiky a disky není zrovna splněný sen.
  • Češi jsou národ pivařů a my to plně respektujeme – ostatně ne nadarmo nás kolega Pavel na své 60. narozeniny nalákal na sud Plzně, nikoli na lahve prosecca, ale prosímvás: likvidujte si ty plechovky Kozlů a Hubertů! Ryby to neohromí a nám to přidělává práci. 

Jinak jsme si ale den v rámci ČISTÉ ŘEKY SÁZAVY nadmíru užili. Naplnili jsme cca 12 pytlů nepořádku, ten spořádaně zlikvidovali, zjistili jsme, že k sobě máme blíž, než jak se na týdenních poradách může zdát, a že je ta naše republika i navzdory dešti zatraceně krásná. A jestli někdo přítomný nebyl, pak jen proto, že jeho pracovní diář praská ve švech, anebo ho skolil bacil, silnější než touha jít ven.
  • Ale vyrazila třeba Verča, díky niž funguje e-shop i veškeré slevové akce… 
  • Vyrazila Lucka, naše „včelka“, která se chytí všeho, ale nezalekne ničeho… 
  • Vyrazil i Vlasta, díky němuž máme tak širokou škálu praktických doplňků… 
  • Vyrazila Evička, která hledá nové nadějné bushmanské duše… 
  • Vyrazily třeba holky ze zákaznické linky a Libuška a Míša z  B2B, anebo naše milovaná, mírumilovná účetní Lucka.
  • A vyrazil i Petr, náš kormidelník, který v tichosti, ale bedlivě dohlíží na to, jestli děláme, co máme, a jestli je nám u toho fajn, a jehož nejčastější věta je: „To dáme, jsme přeci bushmani...“

A tak jsme to dali. Úklid Sázavy, ale i těžkou dobu covidovou nebo o týdny až měsíce zpožděné dodávky zboží, ekonomickou krizi. A budeme v tom pokračovat. Neúnavně, paličatě, s plným nasazením. Protože ač se to může zdát jako klišé, jsme rádi tam, kde jsme. A jsme tam i díky tobě! 

Co říci závěrem? 

Kamarádi – každá sranda něco stojí! Bavte se, žijte, riskujte, překonávejte hranice, ale uklízejte po sobě! Vždyť i to je poznávací znamení nás, bushmanů, lidí, kteří žijí pro lidi i pro přírodu, a hlavně těch, kdo milují tamější život.

Více momentek najdeš ve fotogalerii pod článkem :).