• Buď bushman a měj výhodnější
    využij výhodnější  ceny a podmínky nákupu
Přihlas se

Limitovaná nabídka! Využij aktuální akce a kup si promo set BUSHMAN ponožek TREK se slevou 37 %. Platí do 31. 10. 2019 nebo do vyprodání zásob.

Úvod Všechny články Reportáže z cest

Po stopách Bushmanů: Central Kalahari Expedition 2012

Central Kalahari Game Reserve - místo, které bylo do nedávna zcela uzavřené veřejnosti. Rezervace byla vytvořena v roce 1961 jako poslední útočiště pro staletí pronásledovaný národ Sanů, zvaný též Křováci (Bushman). V parku ještě žijí, nicméně i když je oficiálně uváděno něco jiného, jsou vyháněni i z pouště. Lze Sany ještě potkat? Jací jsou? Odolali v divočině civilizačním tlakům, nebo propadli beznaději a alkoholu? Cílem této expedice je najít odpovědi na tyto otázky.

Organizátorem expedice je cestovatel, fotograf a muzikant Martin Šíl. Do Afriky jezdí od roku 2003, projel Jihoafrickou republiku, Namibii, Zambii, Zimbabwe a Mosambik. Publikoval několik internetových cestopisů, o afrických cestách přednáší. Nyní je jeho cílem natočit dokument o křovácích (Bushman) v Kalahari.

Bushman, jako hlavní partner expedice, poskytl výbavu, její členové budou mimo jiné v ostrém provozu testovat nový prototyp Bushman obuvi.
Expedice odlétá 30.  1.  a vrací se 24.  2. 2012.

Cookies nejsou sušenky
Sbíráme anonymní data a měříme, abychom náš web mohli dále vylepšovat. Souhlasíš se sběrem cookies?