Přihlas se
Úvod Všechny články Poznej nás Pomoz s námi Austrálii

Pomoz s námi Austrálii

Koupí bavlněného trička v limitované edici HELP AUSTRALIA přispěješ 300 korun na záchranu a ochranu požáry zasažených zvířat v Austrálii.
BUSHMAN se připojil k pomoci Austrálii, kterou na přelomu roku postihly ničivé požáry. Prodejem limitované edice triček HELP AUSTRALIA přispěje z každého prodaného trička 300 korunami do dlouhodobé veřejné sbírky Zoo Praha „Pomáháme jim přežít“ (více o sbírce najdeš na www.zoopraha.cz).
„Požáry jsou v Austrálii dlouhodobý problém a my jsme po těch aktuálních, které měly obzvlášť ničivý účinek, nemohli zůstat stát opodál,“ vysvětluje zakladatel značky BUSHMAN Jindřich Melichar. „Byť je nám jasné, že situaci v Austrálii nespasíme, cítíme povinnost alespoň kapkou přispět ke zmírnění následků této pohromy. Už jen proto, že nápad na vznik značky BUSHMAN se před více než 22 lety zrodil právě v Australské buši.“
BUSHMAN se rozhodl poslat pomoc prostřednictvím sbírky pražské zoologické zahrady, protože se Zoo Praha spolupracuje dlouhodobě a považuje ji za důvěryhodného partnera, díky němuž se pomoc dostane tam, kde bude efektivně využita.
„Velmi nás důvěra široké veřejnosti i značky BUSHMAN těší a zavazuje. Do Austrálie jsme z naší sbírky poskytli již miliony korun,“ říká ředitel Zoo Praha Miroslav Bobek a dodává: „V první fázi šly peníze především na pomoc zvířatům poraněným požáry, například koalům, a v další pak na monitoring ohrožených druhů a na jejich ochranu před dalšími požáry či před zavlečenými predátory. Řada z jedinečných druhů původní australské fauny se totiž vinou požárů ocitla na samé hraně existence. Spolupracujeme zejména se Zoos Victoria, Adelaide Zoo, Mt Rothwell nebo Kangaroo Island Land for Wildlife. Potřebná je přitom právě dlouhodobá pomoc a každý příspěvek je nesmírně cenný.“
 

Pokračování tradice

BUSHMAN uvedením limitované edice triček HELP AUSTRALIA navazuje na historickou tradici podpory projektů, které pomáhají dobré věci. Pražskou zoo přímo BUSHMAN podpořil podobnou sbírkou již v letech 2013 a 2014, kdy zákazníci koupí trička z limitované edice BUSHMAN FOR ZOO přispívali na konkrétní projekty na obnovu Zoo Praha po povodni v roce 2013.
V roce 2012 pak značka BUSHMAN v rámci akce BUSHMAN for UNICEF – Water for Africa přispěla částí výtěžku z prodeje triček se speciálním logem a vybraných doplňků částkou ve výši bezmála čtvrt milionu korun na projekt Dětského fondu OSN „Nezávadná voda“. Všichni zákazníci, kteří si zmíněné produkty zakoupili, zajistili dětem v Africe téměř 9,5 milionu litrů nezávadné vody.
 
Trička „Help Australia“
Tričko „Help Australia“ v pánské i dámské variantě koupíš prostřednictvím e-shopu www.bushman.cz v kategorii „Pomáháme“ a v omezené míře i v síti 27 kamenných prodejen.
Cookies nejsou sušenky
Sbíráme anonymní data a měříme, abychom náš web mohli dále vylepšovat. Souhlasíš se sběrem cookies?