Přihlas se
Úvod Všechny články Soutěž s Bushmanem Velká letní soutěž BUSHMAN a KČT

Velká letní soutěž BUSHMAN a KČT

Vyraz během prázdnin na jednu z šesti turistických tras, sbírej razítka na kontrolních bodech a hraj o jednu ze 100 hlavních cen. Absolventskou turistickou vizitku získáš již za tři razítka! Jdeš do toho?
image
Hledáš na léto inspiraci, kam vyrazit s dětmi či přáteli? Máš štěstí, že jdeš kolem, protože pro tebe máme ve spolupráci s Klubem českých turistů připravenou Velkou letní soutěž o 100 atraktivních cen. A hlavně: podíváš se díky ní na spoustu parádních míst po celém Česku!
Jak na to? Stáhni si soutěžní arch pod tímto odkazem, vytiskni si ho a vyber si ze šesti výletů: na Šumavě, v Českém Švýcarsku, Krkonoších, Orlických horách, Beskydech a v Národním parku Podyjí. Na každé trase získáš u kontrolního bodu speciální razítko, které otiskneš do soutěžního archu. Chodit na výlety můžeš kdykoliv, ale soutěž trvá jen během prázdnin od 1. července do 31. srpna 2021.
Jakmile navštívíš alespoň tři místa a budeš mít otištěná minimálně tři razítka, dojdi s archem do jakékoliv z 27 kamenných prodejen BUSHMAN po celé republice a vyzvedni si garantovanou cenu: Absolventskou turistickou vizitku.
Každého výletníka, který v prodejně BUSHMAN odevzdá vyplněný soutěžní arch, zároveň rovnou zařadíme do losování o 100 hlavních cen, mezi které patří víkendové pobyty v tradičních horských chatách KČT pod Ještědem, na Šumavě či v Krkonoších, nákupní vouchery do sítě prodejen BUSHMAN, outdoorové suvenýry či prémiová vína Znovín ze znojemské oblasti (kompletní pravidla včetně popisu hlavních cen najdeš níže).
 

Kam vyrazit na výlet, a ještě si při tom zasoutěžit?

Kontrolní body Velké letní soutěže BUSHMAN a KČT, kde dostaneš razítko a kde si můžeš vyzvednout soutěžní arch (ke stažení a vytištění ho najdeš taky ZDE). Včetně tipů, co by ti nemělo při výletě uniknout:
 • Chata KČT Prášily – NP Šumava: najdeš ji v těsné blízkosti půvabného Prášilského jezera. Výlet spoj s návštěvou vyhlášené rozhledny Poledník, která je po Pradědu a Boubínu třetí nejvýše položenou rozhlednou v Česku a stavba je to natolik půvabná, že získala 2. místo v anketě o nejhezčí rozhlednu v Plzeňském kraji. Za dobré viditelnosti jsou z ní dokonce vidět Alpy.
 • Infocentrum Mezní Louka – NP České Švýcarsko: právě u Mezní louky začíná Naučná stezka Okolím Pravčické brány, která nabízí mnoho krásných a vzdušných výhledů, ačkoli sem naprostá většina turistů nezavítá. A to je škoda! Po šesti kilometrech cesty už z dálky uvidíš slavnou Pravčickou bránu, perlu Českého Švýcarska.
 • Chata KČT Brádlerovy boudy – NP Krkonoše: odtud můžeš pokračovat přes Ptačí kameny na Petrovku a napojit se na červenou turistickou značku, která už tě bude provázet po celou dobu výletu. Cesta česko-polského přátelství, jak se tahle slavná trasa jmenuje, vede po ose Čihadlo, Špindlerova bouda a Obří sedlo až na Sněžku. A tam každý správný turista zkrátka musí vyrazit alespoň jednou za sezónu. Souhlasíš?
 • Chata KČT Na Čiháku – CHKO Orlické hory: původně zde stávala hospoda Ve Mlýně a věř tomu, že jedno orosené pivečko ti zde rádi natočí. Červená turistická značka tě odtud povede až do známé přírodní rezervace Zemská brána.
 • Rozhledna Královec – CHKO Beskydy: razítko dostaneš v restauraci u rozhledny. Dostaneš se k ní velmi snadno, po naučné stezce Královec, která začíná u viadkuktu pod vlakovým nádražím. Trasa je vhodná i pro cyklisty. Po řádném občerstvení se potom můžeš po hřebeni vydat zelenou turistickou značkou až ke kapli na Dělanovci.
 • Vinařství Znovín, vinice Šobes – NP Podyjí: tohle razítko na tebe čeká ve sklípku u vínka. Vinice Šobes v Národním parku Podyjí je přenádherná a také odborníci toto místo řadí mezi deset nejkvalitnějších evropských vinařských poloh. První vinice v tomto kraji údajně založili už římští legionáři. Do Znojma se ostatně můžeš vypravit už o den dřív a navštívit zdejší hrad. Na výlet ti doporučujeme vyrazit od rotundy sv. Kateřiny po žluté turistické značce podél řeky Dyje.
Jakou trasu ke kontrolním bodům zvolíš, je na tobě, tipy na zajímavá místa v jejich okolí najdeš také v podcastu pod tímto odkazem.
Další tipy, kam po Česku vyrazit i na turisticky méně známá místa, kde si odpočineš, na tebe čekají i v dalších podcastech Youradio.cz „Výlety s KČT“.
 

Pravidla Velké letní soutěže BUSHMAN a KČT

Doba konání soutěže: od 1. 7. 2021 od 0:00:01 hodin do 31. 8. 2021 do 23:59:59 hodin.
Podmínky vstupu do soutěže (musejí být splněny obě najednou):
 • Projdi v době konání soutěže alespoň 3 ze 6 speciálních turistických tras a získej razítko z kontrolního bodu na soutěžní arch (ke stažení ZDE nebo k vyzvednutí na kontrolních bodech).
 • Dones takto vyplněný soutěžní arch na některou z 27 prodejen BUSHMAN v ČR (jejich seznam najdeš ZDE).
Způsob výběru výherců:
 • Garantovanou odměnu v podobě absolventské turistické vizitky dostaneš při odevzdání soutěžního archu alespoň se 3 kontrolními razítky v některé z prodejen BUSHMAN.
 • Odevzdáním archu tě zároveň zařadíme do slosování o 100 hlavních cen (jejich seznam nalezneš níže).
 • Výherce hlavních cen vylosujeme nejpozději do 30. 9. 2021 ze všech odevzdaných soutěžních archů. Losovat budeme od výhry v pořadí prvním po výhru v pořadí stém. Losování proběhne za účasti tří osob a bude z něj pořízen oficiální losovací protokol.
Způsob vyhlášení výherců a distribuce výher:
 • Každého výherce budeme nejpozději do 10 dní od uskutečnění losování kontaktovat e-mailem, případně telefonicky, a domluvíme s ním předání výhry.
 • Výhry budou předány elektronicky, případně poštou.
 

Hlavní ceny:

1. cena: Víkendový rodinný pobyt na Chatě KČT Pláně pod Ještědem
Turistickou chatu Pláně využijí větší část roku především vyznavači pěší turistiky a cykloturistiky. V těsném okolí chaty se nachází bikepark Ještěd, na jehož nejvyšší místo tě vyveze sedačková lanovka Skalka. V zimním období zde najdou své vyžití i příznivci lyžování. Chata se nachází na křižovatce běžkařských tratí. Ke sjezdovému lyžování lze využít místní ski areál Ještěd. Jedna z jeho sjezdovek se nachází přímo pod chatou. (Více o chatě zde.)
 
2. cena: Víkendový rodinný pobyt na Chatě KČT Prášily na Šumavě
Turistická chata Prášily je situovaná v Národním parku Šumava a nabízí bohaté vyžití pěší, cyklo a lyžařské turistiky. Nejlepší trasy v okolí tě přivedou k Prášilskému jezeru a na nejvyšší horu této části Šumavy Poledník se známou rozhlednou, na jezero Laka a Starou Hůrku a ještě dále do Železné Rudy nebo na opačnou stranu na Modravu a do třetice do Dobré Vody. Prášily jsou vyhlášené systémem velmi dobře upravených lyžařských stop. (Více o chatě zde.)
 
3. cena: Víkendový rodinný pobyt na Chatě KČT Pod Studničnou v Peci pod Sněžkou v Krkonoších
Chata je situovaná v Obřím dole v nadmořské výšce 890 m, nedaleko nástupní stanice lanovky na Sněžku. Je to klasické roubené stavení, prostorná jídelna, jejíž stěny jsou tvořeny silnými trámy s vymazanými spárami a jejíž strop je nesen několika ještě mohutnějšími trámy, proto působí velmi teple a útulně. Chata pod Studničnou je místem, kde si opravdu odpočineš. (Více o chatě zde.)
 
4.–10. cena: Exkluzivní vouchery BUSHMAN v celkové hodnotě 1000 korun
Když na výlet, tak v pořádném a pohodlném oblečení. Díky voucherům BUSHMAN si vybereš to nejlepší pro sebe nebo své blízké. Uplatnit je můžeš v e-shopu www.BUSHMAN.cz, je třeba je vyčerpat v plné výši a platí na vše, i na zlevněné zboží. Hodnota voucheru bude odečtena z ceny nákupu po odečtení všech slev, které ti náležejí, včetně slevy dle tvé úrovně v BUSHMAN Clubu.
 
11.–30. cena: Batůžek BUSHMAN COTTON BAG
Na svačinu, cvičky, bundu, peněženku... Využili jsme přebytky látky a ušili pro tebe praktický bavlněný batůžek, který poslouží na cokoliv, když nemáš dost kapes nebo se nechceš tahat s větším zavazadlem. Barva batůžku nemusí odpovídat barvě na fotografii, závisí na dostupnosti v prodejně, do které si ho přijdeš vyzvednout.
 
31. - 60. cena: Slamák BUSHMAN STRAW HAT
Na sekání zahrady, na pláž, do města, na dovolenou… Není klobouk jako klobouk, slamák je prostě klasika. Kamkoliv se vydáš, klobouk STRAW HAT ochrání tvou mysl před sluncem. Je lehký a ručně vypletený z rýžové slámy, takže co kus, to originál – což ještě podtrhuje designové ruční opálení.
 
61.–64. cena: Předplatné časopisu TURISTA
Časopis Turista je 84stránkový celobarevný magazín Klubu českých turistů, který vychází 10x ročně. Jedná se o jeden z nejstarších dosud vycházejících časopisů v Česku; jeho první číslo vyšlo již na počátku února roku 1889. Časopis oslovuje aktivní turisty a cestovatele, kteří rádi křižují Českou republiku nejen pěšky, ale i na kole, na běžkách či na lodi. Formou reportáží seznamuje čtenáře s krásami naší vlasti, přináší tipy na rodinné výlety a podává aktuální informace o turistických a sportovních setkáních(Více o časopisu zde.)
 
65.–70. cena: Kšiltovka s logem KČT
Klub českých turistů byl založen v roce 1888 skupinou vlastenců kolem Vojty Náprstka. Od počátku byl Klub velice aktivní: rychle vyrostla síť turistických ubytoven, vznikla hustá síť značených cest a řada předních osobností země si považovala za čest, že mohla být jeho členy. Dnes KČT sdružuje téměř 40 tisíc turistů po celém Česku. Tmavě modrou kšiltovku s logem klubu využiješ nejen při svých toulkách po českých zajímavostech.
 
71.–80. cena: Mix turistických map KČT 1:50 000
Obchodní společnost Klubu českých turistů TRASA mimo jiné vyrábí, distribuuje a prodává turistické a cykloturistické mapy. Jako cenu získáš voucher na 2 mapy od společnosti TRASA, se kterými nezabloudíš. (Mapy od společnosti TRASA najdeš zde.)
 
81.–90. cena: Česká kniha rekordů
Výpravná kniha vyšla jako příspěvek ke 100. výročí samostatné republiky. Přináší zprávu o českých vynálezech, pozoruhodnostech jednotlivých oborů, světových prvenstvích českých lidí, o zlatých českých ručičkách řemeslníků, lidových tvůrců, ale také neuvěřitelné výkony našich rekordmanů, kaskadérů, siláků a akrobatů, přírodní i zeměpisné pozoruhodnosti všech krajů České republiky, nechybí význačné osobnosti, světci a poutní místa, vynikající česká umělecká díla, světově uznávaní umělci...
 
91.–96. cena: Set dřevěných turistických značek
Historie značení turistických tras v České republice potvrzuje jeho dlouholetou tradici i oblibu u veřejnosti. Turistické značené trasy se staly nerozlučnou součástí naší krajiny a přispívají k poznávání naší vlasti, její minulosti i současnosti a k regeneraci duševních i tělesných sil. Jako cenu získáš set čtyř značek s nalepovacím magnetem ke každé z nich.
 
97.–100. cena: Víno z vinařství Znovín
Vinařství Znovín Znojmo patří ke stálicím moravského vinařství a je největším producentem vína na Znojemsku. Pro mnohé je Znovín synonymem poctivého a přátelského přístupu k zákazníkovi. Znovín mnohokrát udával a stále udává trendy českému vinařství. Byl například první společností, která zahájila výrobu tzv. řízeného kvašení v 90. letech. Jako cenu obdržíš 1 lahev kvalitního znovínského vína.
 

Obecná ustanovení:

 1. Pořadatelem soutěže je Bushman, s. r. o., IČ: 25618601, se sídlem: Lazarská 5/1719, 110 00 Praha 1.
 2. Pořadatel si vyhrazuje právo s konečnou platností rozhodnout o všech záležitostech týkajících se této soutěže.
 3. Výsledky soutěže jsou konečné, bez možnosti odvolání. Pořadatel si vyhrazuje právo nahradit deklarované výhry výhrami obdobného typu a odpovídající hodnoty a měnit podmínky předávání výher. Výhry, které se v rámci soutěže nepodaří přidělit konkrétnímu výherci, propadají ve prospěch pořadatele soutěže.
 4. Pořadatel soutěže si vyhrazuje právo kdykoliv změnit a upravit pravidla této soutěže, případně soutěž zrušit bez jakékoliv náhrady, přerušit či odložit nebo prodloužit dobu konání soutěže.
 5. Případné dotazy mohou soutěžící zasílat na adresu [email protected].
 6. Tato pravidla mohou být ve zkrácené verzi komunikována na propagačních materiálech v souvislosti se soutěží, avšak tato pravidla jsou považována v rámci soutěže za jediná závazná, úplná a konečná.
Tato podrobná platná pravidla ve svém plném znění jsou po celou dobu konání soutěže zveřejněna v elektronické podobě na internetových stránkách www.BUSHMAN.cz.