• Buď bushman a měj výhodnější
    využij výhodnější  ceny a podmínky nákupu
Přihlas se

Limitovaná nabídka! Využij aktuální akce a kup si promo set BUSHMAN ponožek TREK se slevou 37 %. Platí do 31. 10. 2019 nebo do vyprodání zásob.

Úvod Všechny články Reportáže z cest

Africká Bushman "expedice" do Botswany je před námi (část 1.)

Plán cesty vznikl již na jaře tohoto roku. Surfovali jsme po internetu, jezdili prstem po mapě a pročetli spoustu článků. Navštívili jsme Cestovatelský festival „kolem světa“, kde jsme si mimo jiné vyslechli i přednášku o cestě po Namibii a Botswaně a potvrdili si tak některá naše zjištění.

Výsledkem je cesta přes solné pláně a parky v severní části Botswany, výlet do Zimbabwe na Viktoriiny vodopády, dále pak delta Okawango a oblast Tsodilo Hills a nakonec poušť Kalahari. Na to vše máme 18 dní.

Cestovat budeme 2ma terénními auty 4x4 se střešními stany, která si, po loňské výborné zkušenosti, půjčujeme opět v Johannesburgu.

Protože v Botswaně je potřeba mít nocleh zajištěný ještě před vstupem do parků a počet kempovacích míst je dost omezen, museli jsme i toto dopředu zajistit. Na stole vedle pasů, map, itineráře, voucherů a cestovního deníku leží také jednotné oblečení, kterým nás v rámci spolupráce vybavila společnost BUSHMAN a na které jsme nechali vyšít logo expedice a českou vlajkou.

https://www.bushman.cz/get.php?id=3015

A nakonec ještě něco o nás:

Naše skupina čítá 6 lidí: (ne)jmenovaný šéf výpravy Robík, zásobovací a výstrojní „důstojník“ Petr, plánovač a fotograf Radka alias Heduš, kameraman Kamil a Radka a Denisa, jejichž role se určitě ukáží v průběhu cesty.

Příběhy z naší cesty si přečtete zde...

Cookies nejsou sušenky
Sbíráme anonymní data a měříme, abychom náš web mohli dále vylepšovat. Souhlasíš se sběrem cookies?