Přihlas se
Úvod Všechny články Via ferrata s Radkem Jarošem: došli jste si pro vítězství!

Via ferrata s Radkem Jarošem: došli jste si pro vítězství!

V rámci oslav čtvrtstoletí s Bushmanem a také díky dlouholeté spolupráci s Radkem Jarošem, legendou českého horolezectví, jsi měl jedinečnou příležitost jít i po jiných než běžně přístupných stezkách. Ukázat, co v tobě je, a dojít si pro vítězství! A došel sis... a bylo vás víc!
image

FOTOGALERII z ferraty s Radkem Jarošem najdeš pod tímto článkem. Byla to jízda... krásná, dobrodružná, se šťastným koncem. Díky za ni! 

Radek Jaroš je nejúspěšnější český himalájský profi horolezec, který vrcholy zdolává zásadně bez použití kyslíkového přístroje a pomoci výškových nosičů. Roku 2014 zdolal poslední, čtrnáctou osmitisícovku – K2 – čímž se zapsal do síně slávy světového horolezectví. Jako jediný Čech a 15. člověk na světe tímto způsobem získal Korunu Himaláje. Co to znamená? Že dokázal pokořit čtrnáct nejvyšších hor naší planety, přesahujících svou výškou 8000 metrů… A teď by kus pořádného dobrodružství rád zažil i s partou bushmanů. 

Tenhle chlápek ví, co dělá, co říká a "kam leze". A naučí to i tebe! Namasíruj svaly, zdarma se registruj a absolvuj svou vlastní ferratu. Je jedno, jestli jsi začátečník nebo zkušený lezec, prostě seber odvahu a pořádně do toho šlápni!

KDY A KDE: 

29. nebo 30. července. Vyber si jeden z dvou termínů, sbal pití, pohodlné oblečení a pár drobných a těš se na několik podobně naladěných bláznů, Radka Jaroše v čele a andělsky krásnou Vysočinu, konkrétně Bystřici nad Pernštejnem. Ferratový set je fajn bonus, ale není nutný – na místě je půjčovna, kde seženeš všechno včetně helmy. 

•    Sraz je v 10:00, místo včas upřesníme. 
•    Maximální počet lidí ve skupince: 6
•    Určeno pro dospělé a děti nad 12 let (za děti nesou zodpovědnost rodiče). 
•    Jídlo zajišťuje Adventure menu – osvědčený parťák, který tě o hladu rozhodně nenechá – a na svačinku budou nachystány výživné proteinové SENS tyčinky
•    Pití si s sebou vezmi

Malý vzkaz od Radka: „Půjdeme tudy, kudy jsi zaručeně ještě nešel. Pohodlí pro nohy je na prvním místě, na to nezapomínej. Ideální jsou pohorky, stačí nízké, ale zvládnout se to dá i v jiné pevné obuvi. Podmínkou je dobrý zdravotní stav. Jasně, že o holi nebo s rukou v sádře se na ferratu asi dobrovolně nevydáš. Ale zdráv a při síle být musíš, přes to nejede vlak.“ 

CO KDYŽ POČASÍ NEBUDE NA NAŠÍ STRANĚ? 

Víš jak… příroda se neptá! V případě opravdu nepříznivého počasí (ferratu je však možné absolvovat téměř za každého počasí, pozn. Radka 😉) se společně vydáte na túru. Vysočina je krásný kraj s perfektní rozhlednou Kramolín a Vírskou přehradou v dosahu. 

V průběhu – ať už ferraty, anebo procházky – čeká celou skupinku i posezení (oběd, pivo – to je na tobě) v naprosto výjimečném Forest Resort

Zažij zatraceně opravdové dobrodružství! Zkrátka vyplň registrační formulář, a pokud tě vylosujeme, vezmi diář a piš si: 29. nebo 30. července 2022, Bystřice pod Pernštejnem! S sebou pití, dobrou obuv, a ještě lepší náladu. 

P.S.: … a cokoli BUSHMAN, pokud máš 😉. Protože když budeš celý den v pohodlí a pohodě, zážitek z ferraty tím ještě víc umocníš!