Přihlas se
Úvod Všechny články Reportáže z cest

Reportáže z cest

 • Reportáže z cest
  Tým Kukang znovu boduje
  Pytláctví je jednou z hlavních příčin ztráty živočišných druhů. Právě proti nelegálnímu lovu a obchodu s divokými zvířaty bojuje záchranný program Kukang na severu ostrova Sumatra. V rámci spolupráce s místními komunitami zaměstnal dva bývalé pytláky outloňů a luskounů. Proč? Čti a dozvíš se!
 • Reportáže z cest
  To je dost, žes nás taky jednou vyvez!
  Když se rozhodneš, že uděláš rekord v počtu kilometrů během tří dní v devíti lidech na starém motorobotu, může se z toho vyklubat zábavná expedice. A jaké výzvy si dáváš na léto ty?
 • Reportáže z cest
  Hadrák nadvakrát
  „Je to trochu klukovská vášeň, prvního hadráka jsem si na mámině mašině ušil celého sám,“ říká majitel farmy, pivovaru i muzea Martin Novák.
 • Reportáže z cest
  Expedice Porto Korado: Na mopedech proti větru
  O cestě, která začala v Zaječicích u Pyšel. O chlapech, kteří se nebojí. O strojích, do kterých by to jeden neřekl. O expedici, která zdaleka neskončila…
 • Reportáže z cest
  Kruger National Park - když k vám přijdou...
  Nestačíte se divit. Teprve druhé zvíře poté, co jste projeli bránou parku. První byl pěkný sloní samec s nádhernými kly. A teď vám vedle auta leží parta strakatých psů.
 • Reportáže z cest
  Bulharsko není jen moře
  Letos nás děti přesvědčily, abychom vyrazili na společnou dovolenou do Bulharska. K mému překvapení se shodly, že chtějí ale spíš do hor než k moři. Měl jsem radost, že chtějí do hor, ale i tak jsem jejich nadšení úplně nesdílel. Ukázalo se, že neprávem.
 • Reportáže z cest
  Expedice Maroko: od Agadiru po Marakkéš
  Po několika hodinách strávených na letištích a v letadle jsme konečně vstoupili na marockou půdu. Přistáli jsme na letišti Al Massira v Agadiru a čekali slunce, místo něj nás přivítala zatažená obloha a silný déšť. Ten však celkem rychle vystřídalo slunce a vykoukla i duha. Po této epizodce se zcela vyjasnilo a nadále už vše probíhalo podle plánu.
 • Reportáže z cest
  Kam na túru po Čechách?
  Cílem vaší expedice nemusí být exotická krajina vzdálená tisíce kilometrů. V Čechách a na Moravě je mnoho míst, která stojí za objevení. Využijte pěkného počasí a vypravte se objevit něco z krás naší země. Připravili jsme pro vás pár tipů na místa, o kterých jste možná nikdy ani neslyšeli, ale stojí za to, je vidět.
 • Reportáže z cest
  Druhá finská cesta za medvědy
  Stýskalo se nám po medvědech. Finská tajga má zvláštní kouzlo, kterému je snadné propadnout. Naposledy jsme tu byli s kamarádem Karlem v březnu.
 • Reportáže z cest
  Fotky z dovolené jako od profesionála
  Už cestou na dovolenou si plánujete, jaké fantastické snímky místní krajiny a fauny pořídíte. Ve vašich představách jsou stejně hezké nebo dokonce ještě hezčí, než od profesionálů. Jenomže realita bývá trochu jiná… Jak to tedy udělat, aby bylo opravdu čím se chlubit po návratu?
 • Reportáže z cest
  Bushman expedice aneb čtyři češi na Kalahari
  Je to tu zase. Po roce mne opět čeká cesta Afriky. S třemi kamarády se chystáme procestovat autem Národní park Kgalagadi, tedy poušť Kalahari na hranicích JAR, Botswany a Namibie.
 • Reportáže z cest
  Expedice brambora aneb do Ameriky na brambory
  Brambory byly pro mě vždy pokrm nudný, asi jako knedlík. Tedy pokud se nezměnil ve skupenství haluškové nebo chutné pyré. A tak není divu, že nabídka "hele, pojeď točit brambory" mě nějak zvlášť neoslovila. Tedy až do okamžiku, kdy padlo "v Jižní Americe".