Přihlas se
Úvod Všechny články Zažij ZOO jinak: s Bushmanem a průvodci

Zažij ZOO jinak: s Bushmanem a průvodci

BUSHMAN Ti kryje (nejen) záda už 25 let a je načase přidat další akci. Pojď s námi do ZOO a poznej ji tak, jako ještě nikdy. Čeká na Tebe komentovaná prohlídka pod taktovkou ochránců zvířat Tomáše Ouhela a Františka Příbrského a taky dárek od Bushmana!
image

Akce „na vzduchu“ mají bushmani zatraceně rádi. V rámci oslav už jsi mohl absolvovat svou první ferratu s Radkem Jarošem, jít na výlet s Lukášem Langmajerem a vyřádit se na BUSHMAN Day u jezera Katlov. Tentokrát Tě zveme do ZOO Ostrava a ZOO Liberec, kde si můžeš vychutnat komentovanou prohlídku v režii našeho ambasadora Tomáše Ouhela nebo Františka Příbrského, ochránce zvířat a ředitele záchranného programu Kukang. 


•    Zdarma, a navíc s dárkem od Bushmana - tričkem LUSKOUN z limitované kolekce "Pomáháme". 

 

 

Poznej zvířecí říši tak, jak jsi dosud neměl šanci!

Tomáš Ouhel i František Příbrský už roky chrání ohrožené zvířecí druhy, a tak se můžeš spolehnout, že nebudeš jen tak procházet kolem výběhů a koukat do prázdna. Nahlédneš do zázemí ZOO, uvidíš i chovatelské zázemí pro druhy mimo expozice, a navíc: vyprávění těchhle chlápků Tě zkrátka dostane! 

 

Jdeš do toho s námi? 

  • Vyplň registrační formulář jednoduše a zdarma
  • Vyber si libovolný termín: 13. 10. v ZOO Ostrava (od 13.00 Tě bude provázet František Příbrský) nebo 28.10. v ZOO Liberec (sváteční prohlídku od 15.00 zajistí Tomáš Ouhel). 
  • 8 z vás od nás získá zdarma vstup do ZOO včetně komentované prohlídky (v trvání cca 3 hodin) a seznámení s aktivitami ochranářského programu, dobré pití a dárek, který pomáhá
  • Zapojit se mohou pouze členové BUSHMAN Clubu. Pokud jím ještě nejsi, udělej tak prostřednictvím jednoduchého registračního formuláře. Registrace nic nestojí a k ničemu Tě nezavazuje. 

Přihlas se ještě dnes a pojď s námi prozkoumat a zažít ZOO v úplně nové dimenzi. Těšíme se na společné zážitky. Těch totiž, jak sám dobře víš, není nikdy dost! 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------

Záchranné mise Tomáše a Františka: 

Na začátku září se Tomáš Ouhel vydal se svým parťákem Františkem Příbrským na Filipíny, kde dramaticky narůstá ilegální rybaření za pomoci výbušnin. Exploze vybije vše živé v okruhu 200 metrů – i korálové útesy pak zůstávají mrtvé. Tomáš a František tu společně s místní námořní policií chystají velký zátah na výrobce těchto ilegálních třaskavin. Na zářijovou misi navázal Tomáš Ouhel další pracovní cestou, a to na Sumatru, kde se mu podařilo zachránit ze spárů pašeráků 7 mořských želv. Konkrétně se jednalo o 6 karet obrovských a 1 karetu pravou, jejíž populace je kriticky ohrožena (na celém zbývá pouze okolo 8000 hnízdících samic). Díky této akci se navíc podařilo identifikovat členy pašeráckého gangu a místní vyšetřovatelé nyní přebírají spravedlnost do vlastních rukou. 
 
Tomáš Ouhel i František Příbrský dokazují, že být ochráncem zvířat má hluboký smysl. Přestože nikdo z nich předem netuší, jak mise dopadne, pokaždé do ní nastupují s důvěrou a odhodláním zachránit zvířecí druhy, které vinou člověka z přírody dramaticky rychle mizí... 

Jejich práce nás fascinuje. Protože jestli je něco „Respect4nature“, pak právě tohle! 


* Zajímá Tě, jak naši bushmani bojují proti pašerákům zvířat? Sleduj jejich Instagram #jdetozachranit. Můžeš také přímo podpořit jejich aktivity drobným finančním příspěvkem na účet jejich neziskové transparentní organizace Lestari z.s.: 2902229049/2010